Poniedziałek - Piątek 09:00 - 18:00
Sobota - Niedziela - ZAMKNIĘTE
61 865 22 62
Numer telefonu
ul. Bogusławskiego 6
60-214 Poznań
Zapisz się na badanie

Jestem absolwentem Liceum im. Karola Marcinkowskiego, znanego w Poznaniu „Marcinka”. Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu ukończyłem w 1975 roku. Podjąłem pracę w oddziale urologicznym Szpitala Kolejowego w Puszczykowie. Oddział ten w tamtym czasie był najlepiej wyposażonym w sprzęt i nowoczesną aparaturę urologiczną w Polsce. Pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej uzyskałem w 1979 roku. Drugi stopień specjalizacji w zakresie urologii zdobyłem w 1982 roku.

W latach 1985-1988 pracowałem jako lekarz urolog w Tunezji. Byłem tam jedynym urologiem w kilkuset tysięcznym regionie Beji, a potem Siliany. Praca tam, to był chrzest bojowy młodego urologa, prawdziwa szkoła życia i samodzielności. W latach 1990-1991 odbyłem staże naukowo-praktyczne w czołowych klinikach urologicznych Francji. W Paryżu u prof. Le Duc (ówczesnego prezesa Europejskiego Towarzystwa Urologicznego), w klinice prof. Lobela w Rennes oraz w klinice prof. Mazmana w Lile. Również we Francji w 1990 roku ukończyłem Wyższą Państwową Szkołę Menadżerów Ochrony Zdrowia.

W 1999 roku jako jeden z niewielu lekarzy zdałem państwowy egzamin Ministerstwa Skarbu Państwa, uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Jestem pomysłodawcą i założycielem znanego w Poznaniu ośrodka urologii „Uromed” (rok 1998). W tym samym roku utworzyłem w Poznaniu nowy oddział urologiczny w Klinice Świętej Rodziny, który dzisiaj jest jednym z największych i najbardziej znaczących w Wielkopolsce.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU). Od wielu lat jestem również aktywnym członkiem Kolegium Ordynatorów Polskiego Towarzystwa Urologicznego, szczególnie w negocjacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jak ten czas leci – otrzymane listy gratulacyjne uświadomiły mi, że już od 40 lat pracuję w zawodzie. Kolegom urologom serdecznie dziękuję za pamięć. Listy gratulacyjne od: prof. dr hab. med. Piotra Chłosty oraz prof. Marka Sosnowskiego

Kontakt

Specjalista urolog Dr Adam Michalski


61 865 22 62
ul. Bogusławskiego 6, 60-214 Poznań

Rejestracja

Rejestracja odbywa się w godzinach:

poniedziałek - piątek

sobota - niedziela

9:00 - 18:00

zamknięte

Adam Michalski - ZnanyLekarz.pl