Poniedziałek - Piątek 09:00 - 18:00
Sobota - Niedziela - ZAMKNIĘTE
61 865 22 62
Numer telefonu
ul. Bogusławskiego 6
60-214 Poznań
Zapisz się na badanie
placeholder pic 31 października 2019

Życie przed a po badaniu per rectum – jest się czego wstydzić?

Bardzo często stykam się ze skrajnymi emocjami, kiedy w grę wchodzi badanie per rectum. Od zażenowania przez przerażenie aż po agresję – pacjenci reagują raczej żywiołowo na wieść o tym, że muszą się mu poddać. Nie twierdzę, że tego nie rozumiem – potrafię wczuć się w sytuację pacjenta, ale uważam, że naprawdę nie ma się […]

Więcej
placeholder pic 30 października 2019

Życie po raku prostaty

Ukończenie leczenia może być zarówno stresujące, jak i ekscytujące. Możesz odczuwać ulgę po zakończeniu leczenia, ale trudno Ci nie martwić się powrotem raka. Jest to całkowicie normalne wśród osób, które miały do czynienia z rakiem prostaty.

Więcej
placeholder pic 30 sierpnia 2019

Czym jest „peegasm” i jak wpływa na układ moczowy?

Wszyscy tego doświadczyliśmy. Może przed wyjściem z pracy wypiłeś jeszcze jedną kawę lub jednorazowo przyjąłeś zbyt dużą ilość wody. Twój pęcherz jest pełny, ale utknąłeś na spotkaniu lub w transporcie publicznym. Niezależnie od scenariusza, sednem jest to, że powstrzymujesz oddanie moczu i nie masz innej opcji niż wytrzymać. Wreszcie gdy dotrzesz do toalety – możesz […]

Więcej
placeholder pic 31 lipca 2019

Jak odwodnienie wpływa na układ moczowy?

Około 60-70% masy ciała składa się z wody, a każda część ciała potrzebuje jej do prawidłowego funkcjonowania. Odwodnienie ma miejsce, gdy tracisz nadmiar tej ważnej wody. Ta utrata wody może wystąpić z powodu biegunki, wymiotów, pocenia się lub dodatkowych strat w moczu, takich jak źle kontrolowana cukrzyca.

Więcej
placeholder pic 28 czerwca 2019

Jak wpłynąć na kontrolę pęcherza moczowego?

Proste zmiany stylu życia mogą poprawić kontrolę nad pęcherzem moczowym lub poprawić reakcję na leki. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby pomóc sobie w rozwiązaniu problemu kontroli pęcherza moczowego.

Więcej
placeholder pic 31 maja 2019

Sezon wakacyjny nadchodzi – uważaj na infekcję dróg moczowych

Zakażenie dróg moczowych (ZUM) to infekcja w dowolnej części układu moczowego – nerki, moczowody, pęcherz moczowy i cewka moczowa. Większość zakażeń dotyczy dolnych dróg moczowych – pęcherza moczowego i cewki moczowej.

Więcej
placeholder pic 26 kwietnia 2019

Nietrzymanie moczu – gdy tracisz kontrolę nad pęcherzem

Nietrzymanie moczu – utrata kontroli nad pęcherzem – jest częstym i często kłopotliwym problemem. Stopień nasilenia waha się od sporadycznie wyciekającego moczu, gdy kaszlesz lub kichasz, aż masz ochotę oddać mocz, który jest tak nagły i silny, że nie zdążysz dostać się do toalety na czas.

Więcej
placeholder pic 29 marca 2019

Depilacja przed zabiegiem urologicznym: co warto wiedzieć?

Jeden z panów zrobił ostatnio na oddziale awanturę, że on to się nie podda żadnej operacji. Nie ma mowy! Za żadne skarby! Jak się okazało, jego sprzeciw wynikał nie tyle ze strachu przed samym zabiegiem, ale faktu, że operacja wymaga wcześniejszej… depilacji miejsc intymnych. Godziło to w jego męską dumę.

Więcej
placeholder pic 28 lutego 2019

Rak jąder: celebryci, którzy pokonali nowotwór

Nowotwór jądra nadal pozostaje dla wielu mężczyzn tematem tabu. Wstyd sprawia, że mimo zauważenia niepokojących objawów, potrafimy miesiącami odwlekać wizytę u lekarza. A potem okazuje się, że na skuteczne leczenie jest już niestety za późno. Tymczasem diagnoza to jeszcze nie wyrok! Najlepszym dowodem są sportowcy i aktorzy, którym rak jąder nie przeszkodził w dalszej karierze.

Więcej
placeholder pic 31 stycznia 2019

Rak prostaty: 5 rzeczy, których o nim nie wiesz

Rak prostaty jest drugim najczęściej występującym nowotworem u polskich mężczyzn, ale wielu panów nadal praktycznie nic o nim nie wie! A przecież już Sun Zi w „Sztuce Wojny” podkreślał, że kluczem do odniesienia zwycięstwa nad wrogiem jest dokładne poznanie swojego przeciwnika. Dlatego poniżej przedstawiam 5 mało znanych faktów o nowotworze gruczołu krokowego.

Więcej
Starsze wpisy
Adam Michalski - ZnanyLekarz.pl